Beyoğlu Motorlu Kurye-Motorlu Kurye, httpsgetirkurye.com

Beyoğlu Motorlu Kurye

Beyoğlu Motorlu Kurye

İstanbul Şehrimizin en eski belkide ilklerinden biridir burası, Beyoğlu. Eskiden Pera derlerdi samırım. Burası ilginç bir yapının harmanlandığı yerdir. Beyoğlu ilçesinde devamlı gittiğimiz yerler olsada Buranın değişik semt ve mahallelerinede gitmişizdir. Beyoğlu İstanbul’ un en dar sokakalarına sahip bölgelerinin başında gelmektedir. Beyoğlu sokakalrında yaklaşık 1997 yılından itibaren çok şeyler başıma gelmiştir. Bunlardan çoğunu unutmuşumdur. Ama bazıları hala aklımda ve unutmadım.

Beyoğlu Kurye Hizmetleri

Mesala ilk moto kuryeliğe başladığım yıllarda Yaya Kuryelik yapmaktaydım. Sonradan motorlu Kurye olunca ilk motorumla İstiklal Caddesine iş çıktığında yağmur yağıyordu. Tabiki ozamanlar orası böyle değildi. Caddeye istediğimiz gibi girer çıkardık Polisler falan yoktu. Belki vardıda bizlere pek karışmazdı. Galiba ozaman çoğu sivildi. Neyse buraya gelmeyi o zamanlar severdim. Çünkü kalabalık güzel yerlerdi. Ozamanlar Odakule diye bir bina vardı burada bizim devamlı müşterilerimiz vardı. Buraya sık sık gelirdik. Arka taraftan Tarlabaşı üzerinden Tepebaşı yolundan direk buraya gelirdik. Ama Fındıklı, Karaköy istikametinden buraya gelmek içinde İstiklal Caddesinden karşıya geçerdik. Şimdi zaten Odakulenin yanına hemen Türkcell merkezi var.

Evet o günde anans geldi, tabiki ozamanlar telefon yok. Kocaman jhonson telsziler vardı elimizde. Ama her yerdede çekerdi maşallah. İşte o saatlerdede Karaköy taraflarındaydım. Anons gelince hemen harekete geçtim. Ozamanlar zaten fazla boş duramıyorduk. İş çoktu. İşte o gün yağmurda yağıyordu. Neyse motorumla tam İstiklal Caddesine girdim biraz tramvay raylarına paralel gidip yanlaamsına karşıta geçeyim dedim. Ama kendimi yerde bulmuştum. Kızak gibi kaymıştım rayların üstünde. Bacağım pantolonum kanamıştı. Motoosikletin sinyalleri falanda gitmişti. O halimle evrağıda alamadım, başkası gelip almıştı. İşte ilk kazamı burada yaptım. Beyoğlu’n da. Çok canım yanmıştı. Ogünden beri raylara artık diklemesine giriyorum. Hep rayların üstünden geçerken bu olay aklıma geliyor. Hani derler ya bir musibet bin nasihatten evladır diye. İşte onun gibi bişey oldu benimkiside.

Beyoğlu Tarihi İlçe

Eevet burası tarihi bir ilçedir. Eski İstanbul ‘un yerlileri buralarda çok yaşarmış. Hatta buradaaki binalar çok eski yapılar, kiliseler, havralar, bir sürü ibadet haneler falan dolu. Tarihi yapılar dolu. Meşhur Galatasaray Klübü ve Lisesi de buradadır. İstiklal Caddesinin tam ortalarına doğru. Beyoğlu İlçesi Eminönü, Eyüp, Şişli ve Kağıthane belediyeleri ile sınır olan bir yerdir. Merkezi ve orta kararda sayılan bölgelerdendir. Taksim en büyük semti yada en ünllü, birde İstiklal Caddesi. Bide en meşhur olumsuz olarak mahallesi de Hacı Hüsrev Mahallesidir. Buradaki hizmetlerimiz merkezi yerlere gitmektedir genelde adreslerimiz. Ama nereye iş çıkarsa biz gidiyoruz. Çünkü biz çalışmayı seviyoruz. Ama önceden buralardan çok tırsardım. Hele kenar mahallelerinden, İstiklal Caddesinin arka sokakalrından hala ürkerim. Neler dönüyor neler buralarda, dili olsada konuşsa.

Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com
Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com