İstanbul Motor Kurye, İstanbul Kurye,https://getirkurye.com/istanbul-motor-kurye

İstanbul Motor Kurye

İSTANBUL MOTOR KURYE

Emekçiler olarak çalıştığımız sektörden dolayı gurur duyuyorum. Her ne kadar son zamanlarda işler çok düşmesine rağmen hala ekmeğimizi bu sektörden kazanmaya devam ediyorum. Arkama baktığımda bu işe başladığın için pişmanmısın sorusuna hiç düşünmeden pişman değilim diyebiliyorum. Yaklaşık yirmi yıldan beridir ondan fazla motosikletim olmuştur. Belkide daha fazla olmuş olabilir. Ozamanlar Motosikleti bir aylık paranla alabiliyordun. Ve bukadarda vergisi yoktu. Malesef benzinde bu kadar pahallı değildi. Sonradan zorlaştırdılar. Ötv koydular, özel vergiler koydular, araba gibi senede iki tane vergi koydular, köprü parasını arabalarla aynı yaptılar. Ama hala bu mesleği bitiremediler. Bence Bu şehirde böyle trafik oldukça bu öeslek bitmez. Allah ın izniyle evam eder.

GÖRÜNMEYEN EMEKÇİLER

Bizler bu şehrin görünmeyen emekçi işçileriyiz. Görünmeyen kahramanalrız. Gece gündüz çalışıyoruz, her sektörde insanlara yardım ediyoruz. Her alanda faaliyet gösteriyoruz. İnsanların işlerini kolaylaştırıyoruz. Uzakta olanlara yardımcı oluyoruz. Hastalara ilaç getiriyoruz. Kredi kartı ve banka kartları dağıtıyoruz, yemek dağıtıyoruz, diyet yemek sektöründe hizmet veriyoruz, yani her alanda insanların yaynındayız. Ama insanlar malesef kör oldukları için hala bizim farkımızda değiller.. Bizi üzende bu işte. Bizlerde bir insanız, bizimde canımız var ama gören yok malesef.

İSTANBUL MOTORLU KURYE

Arkadaşlarımdan çoğu bu işte çalışırken malesef hayatını kaybetti. 1995 ten bu yana yüzlerce arkadaşımızı kaybettik. Şöyle bir baktığımızda hatalı olanların yüzde sekseni araç sürücüleridir. Kimisi makas atarken, kimisi kırmızıda geçerken, kimisi içkili sarhoş araç kullanırken, kimisi ehliyetsiz araç kullanırken, kimisi hız yaparak yarışırken vel hasılı bu ve buna benzer sebebelrden dolayı binlerce arkadaşımızı trafiğe kurban verdik. Şöyle bir bakıyorum ama hiç bir şekilde ibret alan yok. Herkes hala kendi derdinde, kendi havanesinde. Aslında insanlar artık can a değer vermeyi unutmuşlar. İnsanlar can vermiş vermemiş umurlrında değil. Arkada çoluk, çocuk, ana, baba bırakmış hiç umrunda değil. Şöyle bir sabah olsun Allah için trafiğe bakın trafikte ne şerefsiz ne ahlaksız insanlar var. Kimi bir metre için yer kapmak ister kimisi hep bana ben önce gideyim der. İşte durum bu bizim halimizde bu işe. Çalışıyoruz kelle koltukta, Vakit ne zaman dolar bekliyoruz umutla.

Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com
Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com