Kurye, Moto Kurye, Motorlu Kurye, Kurye, Moto Kurye, Motorlu Kurye, https://getirkurye.com/kurye/

Kurye

KURYE, KURYE NE DEMEKTİR?

Kuryeler.. Belkide yollarda en çok tacize uğrayan motosikletli sürücüler. Malesef zaman ilerledikçe insanlar kuryelere daha çok saygı göstereceğine dahada fazla saygısızlık yapmaya başladılar. İnanın bana bir kurye olarak yollara çıktığım zaman çok korkuyorum. Nerede ne zaman arabaların ne yapacakları hiç belli olmuyor. Bize diyorlar yollarda çok sağa sola kırdığımızı, arabaların aralarından geçtiğimizi. İnan bana arabaların, otobüslerin hatta tırların neler yaptıklarını bir görseniz kafayı yerdiniz. Hele çocuk taşıyan öğrenci taşıyan arkasında öğrenci servisi yazan servis araçları neler yapıyorlar neler. O kadar can taşımalarına rağmen sanki motosikletler gibi davranıyorlar. Kendilerini küçük araç sanıyorlar, yollarda otobanlarda, ara sokaklarda çok tehlikeler. Bence bunları devlet kontrol altına almaları izlemeleri lazım. İlla çoluk çocuğun ölmesi mi lazım acaba.?

KURYE OLARAK YAŞADIKLARIMIZ

Evet her gün neler yaşıyoruz neler trafikte. Arkalarını sağlama almış harfiyat kamyonlarının otobanlarda en soldan yüzün üstünde gitmeleri ve bir şey söylediğimizde üstümüze kırmaları ve küfür etmeleri. Çünkü şerefsiz adi bu alçak insanlar ne kural tanıyorlar nede saygı. Yüzde yüz haksız oldukları halde birde senin üstüne yürüyorlar. İndireceksin ağzını burnunu kıracaksın o zamanda sen güçlü oluyorsun. Bu şerefsiz insanların arkasında tabi ki büyük firmalar olduğundan ne şoförlerine bir şey yapabiliyorlar, nede polisler durduruyor. Bir defasında üç şeritli otobanda üç tane yan yana harfiyat komyonu tüm yolu kaplamış gidiyor görmüştüm. Resim çekmiştim adam kornaya basıyordu bana bağırıyordu. Allah senin cezanı versin eşşoğlu eşşekler diyeceğim ama terbiyem el vermiyor.

İŞTE KURYELERİN HALİ

İşte yollarda kuryelerin halleri. Daha minibüscüleri hiç saymadım, özel halk otobüslerini ve taksileri. İşte halimizi siz görün ve anlayın bizim. Hayatımız tehlikede ve üç kuruş için bu şerefsizlerin arasında hergün ölüm kalım savaşı veriyoruz. Allah bizleri genede koruyor inşallah. Yoksa bu şahsiyetsiz insanlar bizi çoktan öldürülerdi.

Adam taksici yanında seyir ediyorum onla beraber, beni görüyorsun be kardeşim sağdan biri el edince neden hemen üstümüze kırıyorsun görmüyor musun insan var can var araç var. Kaçacak yerin yok aniden kırıyor. Hadi görmese tamam. Bide gördüğü vurduğu halde hala devam etmesi yok mu kırmaya insan işte o zaman çıldırıyor adamı kafasını gözünü kırası geliyor. Çünkü adam enin canına kastetmiş ve hala pişkin pişkin devam ediyor. İşte insan belli bir yere kadar sabrediyor. Ya kardeşim niye böyle yapıysosun değincede ne işin var burada git kenardan falan saçma sapan laflar. Allah’ım ne yapsam diyoruz içimizden. Bide üste çıkanlar bide bizde haklıymış gibi küfür edenler. Ulan senin diyorsun dalıyorsun işte. Zamanımız böyle geçiyor. Çalışıyoruz ama işte bu çalışmaksa.

Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com
Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com