«

»

Nis 02

Kurye

KURYE, KURYE NE DEMEKTİR?

Kuryeler.. Belkide yollarda en çok tacize uğrayan motosikletli sürücüler. Malesef zaman ilerledikçe insanlar kurye lere daha çok saygı göstereceğine dahada fazla saygısızlık yapmaya başladılar. İnanın bana bıir kurye olarak yollara çıktığım zaman çok korkuyorum. Nrde ne zaman arabaların ne yapacakalrı hiç belli olmuyor. Bize diyorlar yollarda çok sağa sola kırdığımızı, arabalrın aralarından geçtiğimizi. İnan bana arabalrın, otobüslerin hatta tırların neler yaptıklarını bir görseniz kafayı yerdiniz. Hele çocuk taşıyan öğrenci taşıyan arkasında öğrenci servisi yazan servis araçları neler yapıyorlar neler. Okadar can taşımalrına rağmen sanki motosikletler gibi davranıyoarlar. Kendilerini küçük araç sanıyorlar, yollarda otobanlarda, ara sokaklarda çok tehlikelier. Bence bunları devlet kontrol altına almaları izlemeleri lazım. İlla çoluk çocuğun ölmesimi lazım acaba.?

KURYE OLARAK YAŞADIKLARIMIZ

Evet hergün neler yaşıyoruz neler trafikte. Arkalarını sağlama almış harfiyat kamyonlarının otobanlarda en soldan yüzün üstünde gitmeleri ve birşey söylediğimizde üstümüze kırmaları ve küfür etmeleri. Çünkü şerefsiz adi bu alçak insanlar ne kural tanıyorlar nede saygı. Yüzde yüz haksız oldukları halde birde saenin üstüne yürüyorlar. İndirceksin ağzını burnunu kıracaksın ozamanda sen güçlü oluyosun. Bu şerefsiz insanların arkasında tabiki büyük firmalar olduğundan ne şoförlerine birşey yapabiliyorlar, nede polisler durduruyor. Bir defasında üç şeritli otobanda üç tane yanyana harfiyat komyonu tüm yolu kaplamış gidiyor görmüştüm. Resim çekmiştim adam kornaya basıyordu bana bağırıyordu. Allah senin cezanı versin eşşoğlu eşşekler diyeceğim ama terbiyem el vermiyor.

İŞTE KURYELERİN HALİ

İşte yollarda kuryelerin halleri. Daha minibüscüleri hiç saymadım, özel halk otobüslerini ve taksileri. İşte halimizi siz görün ve anlayın bizim. Hayatımız tehlikede ve üç kuruş için bu şerefsizlerin arasında hergün ölüm kalım savaşı veriyoruz. Allah bizleri genede koruyor inşallah. Yoksa bu şahsiyetsiz insanlar bizi çoktan öldürülerdi.

Adam taksici yanında seyir ediyorum onla beraber, beni görüyorsun be kardeşim sağdan biri el edince neden hemen üstümüze kırıyorsun görmüyormusun insan var can var araç var. Kaçacak yerin yok aniden kırıyor. Hadi görmese tamam. Bide gördüğü vurduğu halde hala devam etmesi yokmu kırmaya insan işte ozaman çıldırıyor adamı kafasını gözünü kırası geliyor. Çünkü adam enin canına kasdetmiş ve hala pişkin pişkin devam ediyor. İşte insan belli bir yere kadar sabrediyor. Yav kardeşim niye böyle yapıysoun deincede ne işin var burada git kenardan falan saçma sapan laflar. Allah ım ne yapsam diyoruz içimizden. Bide üste çıkanlar bide bizde haklıymış gibi küfür edenler. Ulan senin diyosun dalıyosun işte. Zamanımız böyle geçiyor. Çalışıyoruz ama işte bu çalışmaksa.

 

Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com

Getir Motorlu Kurye-Motorlu Kurye-Tam Vaktinde Kurye, https://getirkurye.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>