«

»

Nis 02

MOTOR KURYE

MOTOR KURYE HİZMETLERİ

Motor Kurye hizmetleri yaklaşık 1990 lı yıllarda ortaya çıkan bir hizmettir. İlk olarak İstanbul şehrinde ortaya çıkmış ve burada gelişmeye başlamıştır. İstanbul bölgesinde çalışmalar sadece kurye paket değil diğer evrak, dağıtım, broşür, hatta kargo evraklarını ve işlerinide kuryeler yapıyordu. İstanbul içi ne kadar zarf, dağıtım işi varsa bizler yapıyorduk. Ozamanlar firmaların kendi bünyesinde çalışacak elamanları yoktu. Kimse bu sektörü daha bilmiyordu. Bundan dolayı işler çok yoğun geçiyordu. Sbahtan akşama kadar hiç durmadan hizmet veriyorduk. Ozamnlar gazeteler, tv kanalalrı, dergiler ve bilimum reklam firmaları bütün işlerini bizimle yolluyorlardı. Tv knallarının haber, spor, dizi kasetlerini bizler getiriyorduk. Hatta acil yayına yetiştiriyorduk. Gazetelerin reklamlarını baskıya yetiştiriyorduk. Dergilerin baskılarını getiriyorduk. Biz onların işlerini alamıyorduk.

KURYEM

KURYEM

VE GÜNÜMÜZDE

Zamanla kurye firmaları arttı. Birçok kişi bu işe girmeye başladı. N kadar vasıfsız eleman varsa, motor alan bu ieş daldı. Gazeteler kendilerine bünyesinde maaşlı elamanlar aldı, reklam firmaları ha keza öyle. Sonra kargo firmaları kuruldu ve bizim dağıtım işlerini elimizden almaya başladılar. Çünkü biz kuryeler daha fazla fiyata dağıtıyorduk. Sonra dağıtım firmaları kuruldu. Onlarda elimizdeki işleri aldılar. Daha sonra bir sürü kurye firması kuruldu ve böylece bu iş ayağa düşmeye başladı. Malesef i,şler düştü. Ve biz hala bu sektörde çalışmaya devam ediyoruz.

 

MOTOR KURYE

MOTOR KURYE

 

GETİR MOTO KURYE

GETİR MOTO KURYE

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>