Motorlu Kurye, İstanbul Kurye, Getir Kurye

MOTORLU KURYE YOLCULUĞU

Bizler Motorlu Kurye olarak tüm İstanbul’u geziyoruz. Yirmi yıldan fazladır bu işi yapıyorum İstanbul’ da hala gitmediğm köy, görmediğim yer var. Şuana kadar neredeyse Evliya Çelebi gibi tüm İstanbul ‘u dolaştım. Gerçektende burası küçük bir dünya büyüklüğünde bir şehir. Bu şehirden küçük nice ülkeler varmış yeryüzünde. Evet gerçektende bu iş bana birçok geri görme ve tanıma imkanı verdi. Bu şehrin bir sürü köyü olduğunu farkettim. Hala yolu, suyu, elektiriği olmayan hele İstanbul’ da öğrendim. Altyapısı olmayan yerler gördüm. Gerçektende gelişmemiş, geliştirilmemiş yerler var bu şehirde. En uçtan en uca, Tuzla sınırlarından, Çatalca, Büyükçekmece sınırlarına kadar, iki deniz, haliç, boğazlar, iki kıta ve bir sürü semt ve mahalleler.

MOTORLU KURYE HİZMET ALANLARIMIZ

İşte bu alanlarda iki kıta arasında motorlu kurye hizmeti veriyoruz. Hergün Asya ‘dan Avrupa ‘ya geçiyoruz. Birgün En uzak yerden un uç bölgeye paket taşıyoruz. En uçtan en uca. Evet İstanbul şehrinin bir ucundan diğer ucuna olan toplam mesafesi resmi rakamlara göre 270 km olarak açıklanmıştır. Birde aradaki trafik ve ve yoğunluğu hesaplarsanız bir çtan bir uca gitmek İstanbul ‘da bir gün sürüyor. İşte bu mesafeyi biz motorlu kuryeler sizin için saatlere indiriyoruz ve sizin için hizmet veriyoruz. Bilmediğimiz yerlere paket çıkınca dahada heyacanlanıyoruz. Görmediğimiz bir yer olduğu için üzülüyoruz ama gördüğümüzdede seviniyoruz.

ŞU HALİMİZE AĞLAYANIMIZ YOKKİ AĞLASIN 

Evet ağlayanımız yokki ağlasın. Bu İstanbul içinde bir sürü manyak var birde bu manyakların trafiğe çıktığını düşünün. Yolda giderken adam hala motosikletin yolda gidemeyeceği yola çıkamayacağını söyleyen salaklar var. Adam durmuş ışıklarda bana diyorki sen ne arıyosun burda git kenarda dur. Yahu arkadaşım siz ehliyeti nerden aldınız diyesi geliyor insanın. Ama tabikide kasaptan almadılar kasaptan daha beter parayla aldılar. Ne sınava girdiler, ne de başka bir şeye. Adama laf ta anlatamıyosun çünkü anlamıyor. Senin diyor ne işin var trafikte bana veya bizden motosikletçilere. Adam bir arabayı kullanmayı biliyor birde kırmızı ışıkta durmayı. Hoş kırmızıdada durmuyor ben kırmızıda dururken adam arkamdan bana korna çalıyor dıt dıt ee ne olmuş devam etsene. Ya kardeşim görmüyormusun kırmızı ışık yanıyor diyorum adam diyorki kimse yok araç gelmiyor devam et. Hay senin Allah belanı versin başka kimselerin canını yakmadan.

Getir Motorlu Kurye, Motorlu Kurye, Moto Kurye, GetirKurye.com

Getir Motorlu Kurye, Motorlu Kurye, Moto Kurye, Kurye, GetirKurye.com